IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej

Srebrny Laur Innowacji dla Łukasiewicz - IMN


Z wielką przyjemnością informujemy, że Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych w Konkursie im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności" otrzymała Srebrny Laur Innowacyjności za projekt "Rdzeń magnetycznie miękki dziewięciobiegunowy stojana bezszczotkowego stałoprądowego silnika małej mocy". Wynalazek w postaci hybrydowego statora został już zastosowany w prototypowej pompie wirowej długoterminowego wspomagania pracy serca ReligaHeart ROT, która jest obecnie w fazie zaawansowanych badań na zwierzętach w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.
Autorami projektu są: dr Roman Kolano, dr hab. Aleksandra Kolano-Burian, mgr inż. Marek Hreczka, mgr inż. Przemysław Zackiewicz.
Celem konkursu organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną jest promocja nowoczesnych produktów, technologii i usług. Konkurs adresowany jest do firm, które posiadają siedzibę zarejestrowaną w Polsce oraz podmiotów gospodarczych i naukowo-badawczych, których innowacyjnymi produktami może być zainteresowana polska gospodarka.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij