IMN
Unia Europejska flaga
Biuletyn Informacji Publicznej

Pierwsze spotkanie projektu Alu4CED9-10.11 w Berlinie w Fraunhofer – Institute for Reliability and Microintegration, IZM odbyło się pierwsze spotkanie projektu Alu4CED (Aluminium based multifunctional housing for circular electronic devices/ Wielofunkcyjna obudowa urządzeń elektronicznych na bazie aluminium w gospodarce obiegu zamkniętego), w którym uczestniczyli pracownicy Łukasiewicz – IMN: dr inż. Wojciech Szymański i dr inż. Sonia Boczkal.


Projekt ma na celu zaprojektowanie produktów elektronicznych pod kątem optymalizacji energetycznej i materiałowej w całym cyklu życia produktu, a zwłaszcza recyklingu. Dostosowane zostaną istniejące technologie MID do tworzenia obwodów elektronicznych i anteny do koncepcji obudowy produktu dla sprzętu ICT opartego na aluminium.

Recykling aluminium i wykorzystanie aluminium z recyklingu to wielki wkład w realizację celów gospodarki o obiegu zamkniętym zgodnie z programem Komisji Europejskiej Green Deal. Aluminiowa obudowa jest bardziej przyjazna dla środowiska niż porównywalna obudowa wykonana z tworzywa sztucznego.


Kierownikiem projektu z ramienia Łukasiewicz – IMN jest dr inż. Wojciech Szymański.

Konsorcjum:

  • Forschungsvereinigung Räumliche Elektronische Baugruppen 3-D MID e.V.,
  • Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji,
  • Fraunhofer – Institute for Mechatronic System Design IEM,
  • Fraunhofer – Institute for Reliability and Microintegration, IZM,
  • Łukasiewicz – ITR,
  • Łukasiewicz  – IMN.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij